Info

GRABŠTEJN WORLD FEST 2012
7. – 9. 9.
10. ročník festivalu alternativní, etnické hudby a divadla
na hradě Grabštejně v obci Chotyně u Hrádku nad Nisou

10 LET NA JEDNÉ LODI
"Nejmenší světový festival na světě"

grabstejn

Festival se koná pod záštitou starostky
Obce Chotyně paní Jany Mlejnecké
a s
tarosty Města Hrádku nad Nisou
pana Martina Půty.

Jubilejní desátý ročník ojedinělého festivalu, který za deset let svého působení představil nespočet známých tuzemských kapel i zajímavých objevů nezávislé hudební a world music scény, desítky představení současného divadla, pantomimy, scénického tance a performance a vybudoval nezaměnitelný rukopis dramaturgického a koncepčního pojetí, proběhne jako vždy na začátku podzimu v prostorách malebného hradu Grabštejna u česko-polsko-německých hranic.

Festival pořádá už od roku 2003 kulturní agentura ŠtěK - Štěpa Kašparová a Jiří Vydra.

Občerstvení je zajištěno na zahradě a v kavárně hradu. Jídlo tradiční festivalové (klobásy, guláš, pivo Svijany, limo...), ale i vegetariánské, nechybí čajovna a vinotéka.

Do prostoru nádvoří a zahrady nepouštíme psy (i jiné zvířectvo) byť i na vodítku. Prostory hradu jsou menší než by se očekávalo, proto tento zákaz zajistí jejich i naši bezpečnost. V okolí hradu a zahrady je místa dosti. Děkujeme za pochopení.

plakát PDF ke stažení


Navštivte webové stránky minulých ročníků:
2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011



HISTORIE FESTIVALU

 

9. 9. pátek
19.00 Hrádek nad Nisou/Horní náměstí:

HROZNÉ PŘÍBĚHY- MIMOTAURUS

Hrad Grabštejn od 19.00
19.00 ZTRACENÉ SVĚTLO
19.00 Medvědí ostrovy – film Jednoho světa
20.00 JÁ TADY, TY TAM
20.30 Zemřít ukamenováním – film J. světa
21.00 LADĚ
22.00 NOSFERATU - Divadlo TOY MACHINE
22.00
Barmský VJ – film Jednoho světa
23.00 T. DVOŘÁK, J. LIBÁNSKÝ a M. DVOŘÁČEK

00.00 12:PIET

10. 9. sobota od 12.00
12.00 O MEDVÍDKOVI MEDOUŠKOVI – Mimotaurus
12-16.00 PLOVÁRNA – divadlo BUFET
12.00 workshopy a dílny
12.30 BEATA BOCEK a hosté
12.30
OZVĚNY ANIFESTU
13.00 KOUPELNY I.
13.30 ROMANIKA (SK)
14.30
Div. Tří tučňáků: POTOPA SVĚTA
14.30 KOUPELNY II.
15.00 konVRZek
16.00 VLKABARET
16.30 KOUPELNY III.
17.00 THE ECLIPSE
18.00 V. DĚDEČKOVÁ a F. TOMÁŠEK
18.00 KOUPELNY IV.
18.30 KOPIR ROZSYWAL BESTAR
19.30 V. DĚDEČKOVÁ a F. TOMÁŠEK

19.30 KOUPELNY V.
20.00 UŽ JSME DOMA PSÍ VOJÁCI
21.00 W. I.: HEAVY METAL SOAP OPERA
21.30
THE SEBUČEDOS JAM
22.00 KORJEN (PL, SVK, BIH, CZ)
23.00 BALUMUNA (D)
23.30 HELEMESE
00.30 BALUMUNA (D)

11. 9. neděle od 11.00
11.00 BYL WILL - Anička a letadýlko
12.00 VOBEZDUD TEAPACKS

13.00 HUSO-CHOIR


 

GRABŠTEJN WORLD FEST
3. - 5.  9. 2010
www.worldfest.cz/2010

3. 9. pátek
19.00 Hrádek nad Nisou/Horní náměstí:
Divadlo Rolnička: MEDVĚDÍ POHÁDKY

Hrad Grabštejn od 19.00
19.00 DAGMAR ANDRTOVÁ VOŇKOVÁ
20.00 OZVĚNY ANIFESTU: Litev. retrospektiva
20.00 M. MŰLLER & J. LŐSSL a A. DITTRICHOVÁ
21.00 TRABAND
22.00 D.I.S.HARMONIE: Divadelní JUKEBOX
22.00 IGNITUS
23.00 DVA
00.00 RAJTARAJ

Sobota od 12.00
12.00 div. Jednoho Edy: Červená KARKULKA II.
12.30 OZVĚNY ANIFESTU: THE BEST OF 2010
13.00 SOUSEDI
14.00 ARIES
15.00 A. Duchaňová: MALÁ VEČERNÍ SNÍTKA
15.30 DŽEZVICA
16.30 PULVERIZER
16.30 GOBLIN
17.00 DI CHUZPENICS (D)
18.00 PULVERIZER
18.00 GOBLIN
18.30 JABLKOŇ
19.30 K’zelníci: STRAŠLIVÁ DESPERANDA
20.00 PROKOP ANDRŠT HRUBÝ TRIO
21.00 URBAND
22.00 TY SYČÁCI
23.00 BARREL BATTERY
23.30 ZDARR
00.30 BARREL BATTERY

Neděle od 11.00
11.00 Loutky bez hranic:TŘI MEDVĚDI A DRZÁ MÁŠA
12.00 ČINNA
13.00 BOB CORN (I) & the SEBUČEDOS


 

GRABŠTEJN WORLD FEST
4. - 6.  9. 2009
www.worldfest.cz/2009

Pátek 4. 9.
19.00 Hrádek nad Nisou/Horní náměstí:
DIVADLO LOKVAR - AUCASSIN & NICOLETTA

Hrad Grabštejn od 19.00
19.00 FURRÉ
20.00 divadlo DNO - Wan moMENt Show
21.00 LONGITAL (SK)
22.00 VOJTA ŠVEJDA - Scary deviants of ...
23.00 SUBA SANKARAN (IND)
& AUTORICKSHAW (CAN)     
24.00 MARTA A RASPUTIN BAND

Sobota 5. 9. od 13.00
13.00 DIVADLO JEDNOHO EDY - O nepořádném křečkovi
13.30 FENG-YÜN SONG (CHI/CZ) & J. KOŘÁN
14.00 OZVĚNY ANIFESTU
14.30 divadlo JEDNOHO EDY - Červená karkulka I.
15.00 MARW
16.00 PANOPTIKUM MAXE FISCHE
16.00 HAFAN STUDIO - Kratochvilný automat
16.30 MARACA
17.30 PANOPTIKUM MAXE FISCHE
17.30 HAFAN STUDIO - Kratochvilný automat
18.00 KVĚTY
19.00 ANNA POLÍVKOVÁ - PAN PADLÝ
19.00 PANOPTIKUM MAXE FISCHE
19.30 MALBROOK (D)
20.30 PUCK DUITS (NL) + DAN KAHUDA
21.00 LENKA DUSILOVÁ
22.00 PUCK DUITS (NL) + DAN KAHUDA II.
22.30 MEDITERIAN
23.30 HUSO
24.00 RUDOVOUS
01.00 Zahradní tančírna

Neděle 6. 9. od 11.00
11.00 VYROB SI SVÉ LETADÝLKO - Království
12.00 ČABRAKA
13.00 KYŠPERSKÝ + HUSO + S(C)HODY

 

GRABŠTEJN WORLD FEST
5. - 7.  9. 2008
www.worldfest.cz/2008

PÁTEK 5. 9.
19.00 Hrádek n. Nisou/Horní náměstí
divadlo MIMOTAURUS - DLOUŠIBI
hrad Grabštejn "Magické komnaty"
19.00 SESTRY STEINOVY
20.00 SVOBODOVÁ + KYŠPERSKÝ
20.00 film NÁVRAT DO ČERVENÉHO MĚSTA
21.00 divadlo DNO - LAPOHÁDKY
22.00 RADA - SYNERGICA (D)
23.00 ONDŘEJ SMEYKAL
00.00 IRISH PARTA
SOBOTA 6. 9.
12.00 představení LAKOMÁ BARKA
12.45 KAREL BABULJAK
13.45 pohádka O zamilované ježibabě
14.30 SÍLA
15.30 divadlo MIMOTAURUS - HROZNÉ PŘÍBĚHY
16.00 L'ARRACHE-COEUR
17.00 divadlo MIMOTAURUS - HROZNÉ PŘÍBĚHY II
17.00 filmy MILOŠE TOMIČE
17.30 BRAN (F/CZ)
18.30 divadlo KREPSKO - NEJMENŠÍ ŽENA NA SVĚTĚ
19.30 VLADIMÍR MIŠÍK, JAN HRUBÝ a PAVEL SKÁLA
20.30 VOBEZDUD
21.00 NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK
22.00 VOBEZDUD
22.30 BUDOÁR STARÉ DÁMY
23.30 BALAMUNA (D)
00.30 JAM

NEDĚLE 7. 9.
11.00 Divadlo Na Kole MÁRY SÝKORY
11.30 POHROMADĚ NA PŘEHRADĚ
12.00 HUSO

GRABŠTEJN WORLD FEST
7. - 9.  9. 2007
www.worldfest.cz/2007

Pátek 7. 9.
20.00 Hrádek nad Nisou/Horní nádvoří - ČAMBURÍNA -Hafan studio

"Magické komnaty"
19.00 MEZI VLKEM
20.00 RADIO IVO
21.00 YELLOW SISTERS
22.00 tanec A. Dittrichová + P. Soudek, V. Havel
23.00 TRABAND
24.00 IRISH PARTA

Sobota 8. 9.
Doprovodný program: S(ch)ody, o.s. - „Propletence"
11.00 ŠTEFAN CAPKO a LUKÁŠ VLÁČIL
12.00 Vernisáž výstavy a zahájení workshopů
12.30 LÉTAJÍCÍ DIVADLO NA KOLEČKÁCH (o.s. SCHODY)
13.00 PETR NIKL a LAKOMÉ BARKY
14.00 divadlo DEI CONFIDENTI NUOV - AMORE MIO
14.30 TUA BORTA
15.30 tanec S KŮŽÍ NA TRH
16.30 KVĚTY
17.30 Petr FILÁK + Ridina AHMEDOVÁ + HEARN GADBOIS (USA)
18.30 ORCHESTRA
19.30 PEREGRIN
20.00 ČINNA
21.00 divadlo METAMORFÓZIS FAMFULÁRE
22.00 MESINKE (D)
23.00 PEREGRIN
23.30 AHMED MÁ HLAD
00.30 TIDITADE

Neděle 9. 9.
11.00 divadlo Krtek - MÁRA SÝKORA - Cirkus plný pohádek
12.00 JARDA KOŘÁN

 

 


GRABŠTEJN WORLD FEST
1. - 3.  9. 2006
www.worldfest.cz/2006

Pátek 1. 9. 2005
20.00 Horní náměstí v Hrádku nad Nisou - Divadlo OKOLO - Mezi nebem a zemí

Hrad Grabštejn „MAGICKÉ KOMNATY"
19.00 HARFOVÁ SPOLEČNOST
20.00 představení TUŽBA
20.30 OFF BEAT
21.00 HMYZÁK a KOMÁR
22.00 představení BABA JAGA
23.00 BALAMUNA (D)
Během pátečního večera:
POHŘEBNÍ BRATRSTVO IFRAJMA KADIŠE

Sobota 2. 9.
11.00 MÁRA SÝKORA - Čarodějnice ze skříně na košťata
12.00 vernisáž festivalové výstavy
12.15 start workshopů
Během dne: MECHANICKÉ DIVADLO ROBERTA SMOLÍKA: Příběhy o Krakonošovi
13.00 RIDINA AHMED
14.00 DENEB
15.00 TĚRIGAT a VOJTA ŠVEJDA
16.00 DRAGA BANDA
17.00 představení NEPRAVIDLO/NEPLAVIDLO - Mára Sýkora a o.s. SCHODY
18.00 ZIRIAB (ARAB.)
19.00 předtavení POLARIS
20.00 ČINNA
21.00 PETR NIKL a ONDŘEJ SMEYKAL
22.00 KISS ERZSI (H)
23.00 HEAVY MENTAL JUKEBOX
24.00 CHELESTA (D)

Neděle 3. 9.
11.00 divadlo KORDULA
12.00 WASHTETA AHAYETA
13.00 JANA VÉBROVÁ

 

 

GRABŠTEJN WORLD FEST
3. - 4.  9. 2005
www.worldfest.cz/2005

Pátek 2. 9. 2005
19.00 náměstí Hrádek nad Nisou - Studio dell´arte - DON GIOVANNI

Hrad Grabštejn „MAGICKÉ KOMNATY"
21.00 - 24.00 Irish Jam Sassion
20.00 HAVLOVI
21.00 PETR NIKL
22.00 A. DITTRICHOVÁ a J. LŐSSEL
23.00 ONDŘEJ SMEYKAL
24.00 půlnoční překvapení na věži

Sobota 3. 9.
11.00 Jak chodil Kuba za Markytou - Z. Schmidová
12.00 slavnostní zahájení
12.15 vernisáž festivalové výstavy
12.30 start workshopů
13.00 BALUMUNA (D
14.00 Improvizované pohádky M. Sýkory
14.30 KVĚTY
15.30 Divadlo Panoptikum
16.00 MAJEROVKY
17.00 Divadlo Panoptikum
17.30 VRRM
18.30 Divadlo Panoptikum
19.00 MOBERG ENSEMBLE
20.00 Divadlo Panoptikum
20.30 MEDITERIAN
21.30 Divadlo Panoptikum
22.00 SERGENT PÉPÉRE
23.00 JANA VÉBROVÁ
23.30 TRABAND
„DOJEZD"
01.00 PAVILON M2

Neděle 4. 9.
11.00 Improvizované pohádky M. Sýkora
12.00 RADOST
13.00 MICHAL MÜLLER

 

 

GRABŠTEJN WORLD FEST
3. - 4.  9. 2004
www.worldfest.cz/2004

Pátek 3. září
19.00 Hrádek n. N. - horní náměstí - divadlo Stilet - O kouzelném Goluxovi

„Magická komnata"
19.00 divadlo 7piv/hod. - Hry bez hranic
20.00 ŘEMDIH
21.00 ZTRACENÉ SVĚTLO
22.00 RIDINA AHMED - HLASOKRAJ
23.00 MAJEROVY BRZDOVÉ TABULKY

Sobota 4. září
11.00 divadlo KORDULA - pohádky
12.00 vernisáž festivalové výstavy
12.30 PĚŠÍ ZÓNA (Apocaliptica revival)
14.00 AGNES KUTAS
15.00 JANA VÉBROVÁ
16.00 divadlo NA KOLE - ŠLAPOSLAV A BALZAMÍNA
17.00 BRAČ CHRAŇ
18.00 divadlo DNO
19.00 ČINNA
20.30 NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK
21.30 Divadlo LÍŠEŇ - SÁVITRÍ
22.30 MARACA
24.00 DÚN AN DORAS

GRABŠTEJN WORLD FEST
6. 9. 2003
www.worldfest.cz/2003

10.30 PTÁK ŽAL - Divadlo Kordula
12.00 Vernisáž výstavy BARVY DVANULANULATŘI
13.00 Divadlo Kordula - PLECHOVÉ POHÁDKY
14.30 ROCAL FUZA (PL)
16.00 JIŘÍ KONVRZEK
17.30 BRAN (CZ/F)
19.00 ČINNA (CZ/A)
Hrádek nad Nisou 20.00 DRACEANA - Cirkus Sacra
20.30 MAJEROVY BRZDOVÉ TABULKY
23.30 DÚN AN DORAS
01.00 TRABAND
English Česky