Aktuality

GRABŠTEJN WORLD FEST 2011
9. €“ 11. 9.
9. ročník festivalu alternativní, etnické hudby a divadla
na hradě Grabštejně v obci Chotyně u Hrádku nad Nisou

"Nejmenší světový festival na světě"
grabstejn

Festival se koná pod záštitou starostky
Obce Chotyně paní Jany Mlejnecké
a s
tarosty Města Hrádku nad Nisou
pana Martina Půty.

Festival je zaměřen na nekomerční, ne příliš medializovanou alternativní, etnickou hudbu a nezávislé divadlo. Odehrává se v krásných prostorách hradu na česko-německo-polských hranicích. Součástí programu jsou workshopy a divadla nejen pro děti. Dále promítání OZVĚN ANIFESTU 2011
a letos také filmů JEDNOHO SVĚTA.

Festival pořádá už od roku 2003 kulturní agentura ŠtěK - Štěpa Kašparová a Jiří Vydra. Vystřídala se zde spousta významných i méně známých hudebníků a divadelníků z Čech, Polska, Německa, Maďarska a Francie.
GRABŠTEJN WORLD FEST je díky svojí dramaturgii, originálnosti, specifické atmosféře a takřka rodinnému prostředí, jediným festivalem svého druhu v České republice.

Občerstvení je zajištěno na zahradě a v k avárně hradu. Jídlo tradiční festivalové (klobásy, guláš, pivo Svijany, limo...), ale i vegetariánské, nechybí čajovna.
Do prostoru nádvoří a zahrady nepouštíme psy (i jiné zvířectvo) byť i na vodítku. Prostory hradu jsou menší než by se očekávalo, proto tento zákaz zajistí jejich i naši bezpečnost. V okolí hradu a zahrady je místa dosti. Děkujeme za pochopení.

PDF plakát A2 ke stažení | PDF leták DL ke stažení

Navštivte webové stránky minulých ročníků:
2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010