Info

GRABŠTEJN WORLD FEST 2010
3. €“ 5. 9.
Osmý ročník festivalu alternativní, etnické hudby a divadla
na hradě Grabštejně v obci Chotyně u Hrádku nad Nisou

Benefiční akce na pomoc obyvatelům podhradí Grabštejna po ničivé povodni.

"Nejmenší světový festival na světě"

Festival se koná pod záštitou starostky Obce Chotyně paní Jany Mlejnecké
a s
tarosty Města Hrádku nad Nisou pana Martina Půty.

grabstejn

Festival je zaměřen na nekomerční, ne příliš medializovanou alternativní, etnickou hudbu a nezávislé divadlo. Odehrává se v krásných prostorách hradu na česko-německo-polských hranicích. Součástí programu je také promítání filmů ANIFESTU 2010, workshopy a divadla nejen pro děti.

Festival se pořádá už od roku 2003 a vystřídala se zde spousta významných i méně známých hudebníků a divadelníků z Čech, Polska, Německa, Maďarska a Francie.
GRABŠTEJN WORLD FEST je díky svojí dramaturgii, originálnosti, specifické atmosféře a takřka rodinnému prostředí, jediným festivalem svého druhu v České republice.
Občerstvení je zajištěno na zahradě a v kavárně hradu. Jídlo tradiční festivalové (klobásy, guláš, pivo Svijany, limo...), ale i vegetariánské, nechybí čajovna.

Do prostoru nádvoří a zahrady nepouštíme psy (i jiné zvířectvo) byť i na vodítku. Prostory hradu jsou menší než by se očekávalo, proto tento zákaz zajistí jejich i naši bezpečnost. V okolí hradu a zahrady je místa dosti. Děkujeme za pochopení.

navštivte webové stránky minulých ročníků:
2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009

English